El Emeği Göz Nuru El işleri
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar yan

Kurdeleden Gül Yapımı

Kurdeleden Gül Yapımı Yorumlar: 0 Okunma:
Sponsorlu Bağlantılar

Kurdeleden yapılan güller, harika bir görünüme sahiptir. Bu güllerin yapımı oldukça zor gibi dursa da aslında çok basit bir yapıma sahiptir. Kurdeleden gül yapımını öğrenen hanımlar sarı, kırmızı, beyaz, mavi, pembe gibi renklere sahip kurdelelerle oldukça güzel gül desenleri yaparlar.

Rengarenk kurdeleden yapılan bu gülleri bayanlar süslemede kullanırlar. Özellikle el emeği ile yaptıkları dantelleri ve örgüleri süslemek için bu gülleri kullanırlar. Bu güller oldukça hoş görünümlü el işlerine daha da güzel bir görünüm katar.

Kurdeleden Güllü Masa Örtüsü Yapımı Kurdeleden Gül Yapımı

Kurdeleden yapılan güllerle oldukça şık bir masa örtüsü dizayn edebilirsiniz. Masa örtüsünün kenarına konulan kurdele gül motifiyle güzel görünümler elde edebilirsiniz.

Kurdeleden gül yapımı ise dediğimiz gibi oldukça basittir. Bir kurdeleyi 30-40 cm kadar kesip zigzag şeklinde kare oluşturarak katlayın kurdelenin bir ucunu kare kısmını bitişik olarak tutun diğer ucunu ise yavaş yavaş aşağı doğru çekin, aşağı çektiğimiz uzayan ucu diğer uç ile bitişik kesin ve gülün ortasından gülün dağılmayacağı şekilde bir kaç dikiş atın gülün alt kısmındaki uçları ise üçgen olarak kesin ve güzel bir şekilde gülün üst kısmına yerleştirin ve dikişleri sabitleyin.

Kurdele Oyalı Güllü Yazma Örnekleri Kurdeleden Gül Yapımı

Bayanlar kurdeleden yaptıkları gül motiflerini yazmalara uygulayarak oldukça güzel modeller elde etmişlerdir.

Kurdele İle Gül Yapımı Kurdeleden Gül Yapımı

Yazma kenarlarına yapılan oyayı destekleyen ve yazmayı daha güzel hale getiren bu model bayanların sık kullandığı modeller arasındadır.

Gül Motifli Kurdele Yazma Örneği Kurdeleden Gül Yapımı

Gül motifli yazmalar bayanlar tarafından oldukça sık tercih edilmektedir.

Gül Motifi Yapımı 1024x768 Kurdeleden Gül Yapımı

Gül motifinin detaylı yapımı bilindikten sonra güzel ve zor görünen fakat yapımı bir o kadar kolay olan motifler elde edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
elisi.org

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pinterest
EmailEmail
Yorum Yapılmamış
PrintPrint